Budoucnost brněnského Zetoru ve zpravodajství České televize

19. 12. 2018 -

Profesor Lubor Lacina z Ústavu financí PEF MENDELU aktuálně k dění ve společnosti Zetor ve zpravodajství České televize

Profesor Lubor Lacina v diskuzi se šéfem odborů Zetoru analyzuje možné směry  dalšího vývoje této firmy, která patřila k jednomu z největších zaměstnavatelů v regionu. Založena již roku 1946, v sedmdesátých letech 20. století zaměstnávala kolem 16 tisíc zaměstnanců. Nyní se Zetor rozhodl propustit ze svých současných 650 zaměstnanců z ekonomických důvodů až 260 dělníků a administrativních pracovníků a také čtvrtinu svých současných manažerů.

Kdo je za současnou situaci zodpovědný a kdo na ni nejvíce doplatí? Jaký je možný další vývoj ve společnosti a jaké je doporučení odborníků?

Celý vstup ze zpravodajství je k dispozici na tomto odkazu.