Contract cheating nebo plagiátorství

6. 8. 2018 -

Doktorandka PEF MENDELU rozkrývá podvody závěrečných prací v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz

Veronika Králíková obhájila v roce 2017 diplomovou práci nazvanou Analýza trhu s podvodnými seminárními a závěrečnými pracemi v ČR, ve které analyzuje český trh s podvodnými seminárními a závěrečnými pracemi a popisuje subjekty, nabídku i poptávku a celkové fungování trhu. Veronika Králíková rozebírá podvodné jednání a rizika, která studenti podstupují, a právní aspekty tohoto chování.  Zaměřuje se též na analýzu společností, které vypracovávají práce na objednávku. Nynější studentka doktorského programu PEF MENDELU ve svém rozhovoru pro server iROZHLAS.cz rozkrývá problematiku tzv. contract cheatingu a důvody, proč se studenti k takovým praktikám uchylují. Jaký je dle jejího výzkumu reálný počet takových prací? Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.