Od odbornosti k úspěšnosti

3. 10. 2018 -

Ve středu 26. září 2018 se v pražském hotelu Clarion se uskutečnila VII. Mezinárodní konference EFPA Česká republika věnovaná finančnímu poradenství, jeho rozvoji a zvyšování jeho úrovně a důvěryhodnosti v lokálním i celoevropském měřítku. Konference, konaná pod heslem „Od odbornosti k úspěšnosti,“ se věnovala aktuálním novinkám a trendům trhu, jakými jsou nové školicí programy, odborné zkoušky nebo výsledky unikátního evropského průzkumu. S těmito výsledky seznámili účastníky zástupci EFPA ČR a EFPA Europe Marta Gellová, Petr Volek, Martin Širůček z PEF MENDELU, John Gilliam a Emanuel Carluccio. Pan Gilliam navíc získal v letošním roce prestižní Fulbrightovo stipendium, které mu umožní působit v letošním semestru na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Zde by měl také společně s odborným asistentem Martinem Širůčkem z Ústavu financí PEF MENDELU realizovat základní průzkum mezi poradci a jejich klienty v České republice, jehož cílem je odhalit, jak klienty ovlivňuje míra rizika při volbě finančních produktů. Více o konferenci ZDE.