Rektorka Danuše Nerudová povede komisi k reformě penzijního systému

31. 1. 2019 -

Danuše Nerudová, rektorka MENDELU a vedoucí Ústavu účetnictví a daní PEF MENDELU, byla jmenována předsedkyní expertní důchodové komise

Složení důchodové komise představila ve středu 30. ledna 2019 ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. O složení a jmenování komise informovala ve svém hlavním večerním zpravodajství i  Česká televize zde. Nová komise pro spravedlivé důchody má 43 členů a v čele s předsedkyní Danuší Nerudovou se sejde poprvé 22. února 2019. V komisi zasednou zástupci poslaneckých a senátorských klubů, zájmových sdružení a organizací, sociálních partnerů, státních a veřejnoprávních subjektů a univerzit a vzdělávacích institucí. Podle Danuše Nerudové je angažmá akademika v odborné komisi sestavené ministerstvem přirozeným krokem.

V propojování vědy s praxí osobně vidím poslání a dnešní roli univerzit. Důchodová komise se bude zaměřovat zejména na nespravedlnosti v nynějším systému, což je téma velmi obdobné tomu, čím jsem se dosud zabývala v daňové oblasti zejména na unijní úrovni, uvedla Danuše Nerudová a zmínila například řešení nižších penzí žen.

Bližší informace o komisi k reformě penzijního systému naleznete v tiskové zprávě MPSV.