Marketingová soutěž TOP STUDENT 2016 


 

 

Dne 18. dubna 2016 se na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity uskuteční již 16. ročník soutěže v marketingu TOP STUDENT 2016, jejímž cílem je dát aktivním studentům možnost získat praktickou zkušenost s řešením skutečného problému v reálném čase s osobnostmi z podnikatelské sféry a naučit se tak aplikovat své teoretické znalosti i své osobní dispozice a zkušenosti do praxe. Na druhou stranu tato akce nabízí firmám možnost seznámit se se studenty, jejich kreativními řešeními, a navázat s nimi kontakt do budoucna.

Soutěžní obory TOP STUDENT 2016:

 • Marketing knihoven (Knihovna Jiřího Mahena v Brně)
 • Marketing služeb (ZOO Brno)
 • Public Relations (Bílý Medvěd Public Relations)
 • Marketing ve sportu (FC Zbrojovka Brno)
 • Marketing neziskového sektoru (Potravinová banka Brno)
 • Retail marketing (AproDelta s.r.o.)
 • Event marketing (Internet agency SOVA NET)

Princip soutěže

Hlavní část soutěže probíhá formou situační úlohy. Účastník obdrží zadání situační úlohy a během stanoveného času má možnost seznámit se se situací a připravit se na sehrání scénky. Každý účastník sehrává situační úlohu s osobností z praxe individuálně. Maximální délka trvání scénky je 10 minut. Pro každý obor je pouze jedna společná situační úloha, aby mohlo být hodnocení srovnatelné a co možná nejobjektivnější. V každém oboru jsou vyhodnoceni 3 nejúspěšnější účastníci, kteří jsou následně odměněni věcnými cenami.

Zpětná vazba od studentů i od firem je velmi příznivá, o čemž svědčí i opakované účasti jak studentů, tak firem ve více ročnících. Proto věříme, že i pro Vás by některá forma zapojení mohla být přínosná.

V případě zájmu nás kontaktujte, rádi Vám zodpovíme případné další dotazy.

Organizační tým soutěže TOP STUDENT 2016 a doc. Ing. Jana Turčínková, Ph.D.

Ústav marketingu a obchodu
Provozně ekonomická fakulta
Mendelova univerzita v Brně
Zemědělská 1 / 613 00 Brno
Tel.: +420 545 132 331
pef.top.student.2016@gmail.com

www.pef.mendelu.cz

 

Seznam firem TOP STUDENT 2016

Knihovna Jiřího Mahena v Brně

Knihovna Jiřího Mahena je největší veřejná městská knihovna na Moravě a druhá největší v České republice. Pyšní se 31 pobočkami rozmístěnými po celém Brně. Knihovna nabízí široký sortiment literatury – od beletrie, poezie, dětské literatury, až po odbornou literaturu, noviny, časopisy i hudební nosiče. Součástí působení knihovny Jiřího Mahena je také organizování různých kulturních akcí pro školy i veřejnost.

ZOO Brno

Zoologická zahrada města Brna, která patří mezi významné zoologické zahrady České republiky, byla slavnostně otevřena v roce 1953. Od té doby ji navštívilo více než 16 milionů osob z řad obyvatel města Brna, ostatních regionů České republiky i ze zahraničí. Zaměřuje se především na kopytníky, ale chová i další atraktivní zvířata jako lední medvědy, tygry, opice apod. Zoo Brno také nabízí široké spektrum výukových programů a exkurzí pro mateřské, základní i střední školy.

Bílý Medvěd Public Relations

Bílý Medvěd je PR agentura, která byla založena v roce 1996 v Brně. Svým zákazníkům nabízí komplexní služby v oblasti public relations, zejména v oblasti media relations a special events .Je zakládajícím členem Asociace PR agentur (APRA)a současně její jediný člen se sídlem mimo Prahu. Agentura se specializuje na český trh a je držitelem prestižní České ceny za PR.

FC Zbrojovka Brno

Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno patří mezi nejúspěšnější české (československé) kluby. Největší slávu zažil brněnský celek ještě před rozdělením Československa, kdy získal ligový titul nebo vítězství v národním poháru. V samostatné české lize se mužstvo z největšího moravského města mohlo pyšnit každoroční účastí v nejvyšší soutěži až do roku 2011, kdy tým sestoupil do druhé ligy. Hned následující ročník se ale Zbrojovka vrátila mezi elitu.

Potravinová banka Brno

Posláním spolku Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Cílem Potravinové banky je získávat zdarma potraviny od řetězců, zemědělské přebytky, přebytky produkce potravinářského průmyslu nebo příspěvky shromážděné při veřejných sbírkách potravin, zajišťovat jejich skladování a bezplatně je distribuovat organizacím pracujícím s chudými rodinami a jednotlivci.

AproDelta s.r.o.

AproDelta s.r.o. je soukromou společností s 25 zaměstnanci, jejíž hlavní činností je distribuce značkových selektivních parfémů a kosmetiky na základě exklusivního zastoupení.

Internet agency SOVA NET

Poradenská a konzultační společnost v oblasti internetového marketingu, optimalizace pro vyhledávače, webdesignu, tvorby webových stránek a internetových obchodů. Agentura pomáhá svým klientům v džungli online marketingu. Veškeré služby online marketingu přináší pod jednou střechou.

 


 

 

Marketingová soutěž TOP STUDENT 2015 

Soutěžní obory TOP STUDENT 2015:

 • Marketing ve sportu (FC Zbrojovka Brno)
 • Marketing knihoven (Knihovna Jiřího Mahena v Brně)
 • Marketing ve veřejné správě (Magistrát města Kladna)
 • Marketing služeb (ZOO Brno)
 • Brand building pro start-up (UNIFER alfa a. s.)

 

Seznam firem TOP STUDENT 2015

FC Zbrojovka Brno - případová studie ke stažení ZDE 

Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno patří mezi nejúspěšnější české kluby. Největší slávu zažil brněnský celek ještě před rozdělením Československa, kdy získal ligový titul nebo vítězství v národním poháru. V samostatné české lize se mužstvo z největšího moravského města mohlo pyšnit každoroční účastí v nejvyšší soutěži až do roku 2011, kdy tým sestoupil do druhé ligy. Hned následující ročník se ale Zbrojovka vrátila mezi elitu.

 

 

Knihovna Jiřího Mahena v Brně - případová studie ke stažení ZDE 

Knihovna Jiřího Mahena je největší veřejná městská knihovna na Moravě a druhá největší v ČR. Pyšní se 31 pobočkami rozmístěnými po celém Brně. Knihovna nabízí široký sortiment literatury - od beletrie, poezie, dětské literatury, až po odbornou literaturu, noviny, časopisy i hudební nosiče. Součástí působení knihovny Jiřího Mahena je také organizování různých kulturních akcí pro školy i veřejnost.

 

Magistrát města Kladna - případová studie ke stažení ZDE

Kladno je statutární město ve středních Čechách, s téměř 70 tisíci obyvateli je největším městem Středočeského kraje a třinácté největší město České republiky. Na Kladně se nachází 10 škol základních, 18 středních, 4 vyšší odborné a 4 vysoké školy. O sportovní a volnočasové využití se stará společnost Sportovní areály města Kladna. V Kladně samotném je několik sportovních areálů, bazénů, specializovaných hřišť a jiných míst pro sport a volný čas.

 

 

ZOO Brno - případová studie ke stažení ZDE

Zoologická zahrada města Brna, která patří mezi významné zoologické zahrady České republiky nabízí svým návštěvníkům už šedesát let prostor pro aktivní odpočinek a poznání. Za tuto dobu ji navštívilo více než 16 milionů osob z řad obyvatel města Brna, ostatních regionů České republiky i ze zahraničí. Zaměřuje se především na kopytníky, ale chová i další atraktivní zvířata jako lední medvědy, tygry, opice a pod. Zoo Brno také nabízí široké spektrum výukových programů a exkurzí pro mateřské, základní i střední školy.

 

 

 

UNIFER alfa a. s. - případová studie ke stažení ZDE

UNIFER alfa a. s. je společensky prospěšný projekt, který dává studentům příležitost učit se od profesionálů a společně pracovat na skutečných projektech. Společnost poskytuje konzultační a vzdělávací služby v oblastech marketingu, public relations, při tvorbě webových stránek, v oblastech personalistiky, poradenství nebo práva. Cílem společnosti je zlepšení uplatnění studentů na trhu práce a nabízení špičkových a moderních řešení pro firmy.

 

 

Princip soutěže TOP STUDENT 2015

Hlavní část soutěže probíhá formou situační úlohy. Účastník obdrží zadání situační úlohy a během stanoveného času má možnost seznámit se se situací a připravit se na sehrání scénky. Každý účastník sehrává situační úlohu s osobností z praxe individuálně. Maximální délka trvání scénky je 10 minut. Pro každý obor je pouze jedna společná situační úloha, aby mohlo být hodnocení srovnatelné a co možná nejobjektivnější. V každém oboru jsou vyhodnoceni 3 nejúspěšnější účastníci a odměněni věcnými cenami.

Zpětná vazba od studentů i od firem je velmi příznivá, o čemž svědčí i opakované účasti jak studentů, tak firem ve více ročnících. Proto věříme, že i pro Vás by některá forma zapojení mohla být přínosná.

V případě zájmu nás kontaktujte, rádi Vám zodpovíme případné další dotazy.

 

Za organizační tým soutěže TOP STUDENT 2015

Bc. Mária Belčíková a doc. Ing. Jana Turčínková, Ph.D.

Ústav marketingu a obchodu
Provozně ekonomická fakulta
Mendelova univerzita v Brně
Zemědělská 1 / 613 00 Brno
telefon +420 545 132 331
pef.top.student.2015@gmail.com

www.pef.mendelu.cz