25. 10. 2018 - DE

Jaké to je rozjíždět podnikání na druhé straně planety? Co vedlo absolventa PEF MENDELU  k tomu, aby opustil Evropu a založil firmu v Indonésii? Jak vnímají Indonésané Českou republiku? Chcete se zúčastnit půlroční stáže v Indonésii ve firmě založené absolventem PEF? Michal Wasserbauer a příběh jeho úspěšné firmy Cekindo v dalším z rozhovorů s našimi absolventy.

 


18. 10. 2018 - DE

V rozhovorech s našimi úspěšnými absolventy bychom chtěli tentokrát věnovat kapitolu všem našim absolventům prvního studijního ročníku pětiletého inženýrského studia na Provozně ekonomické fakultě, kteří absolvovali studium v letech 1959 - 1964. Dne 18. července 1964 opustili jako první brány PEF s čerstvými diplomy zemědělských inženýrů studijního směru „Provoz a ekonomika zemědělské výroby“ a vydali se šířit dobré jméno PEF. Jaké bylo studium...


1. 10. 2018 - DE

V roce 2013 absolvoval PEF MENDELU, obor Ekonomická informatika. Po pracovních zkušenostech v soukromém sektoru dostal po náročném procesu výběrového řízení nabídku pracovat jako IT specialista v Evropském parlamentu v Bruselu. Co konkrétně obnáší práce pro hlavní orgán EU a jaký tým lidí zde pracuje? Doporučuje našim studentům práci ve veřejném sektoru evropských institucí?


21. 9. 2018 - DE

Absolvoval PEF MENDELU v roce 2001. Chtěl vést lidi a řídit firmy, a proto si vybral manažersko-ekonomický obor. Osm let pracoval v KPMG, kde získal ojedinělé pracovní zkušenosti. Ve společnosti Kofola působil na pozici Head of Controlling. Nyní je finančním ředitelem (CFO)  společností Leros a Premium Rosa ze skupiny Kofola. Říká, že až v praxi pochopil, co poučka ze školy: „Účetnictví je informační sytém podniku“ vlastně znamená.


1. 8. 2018 - DE

V roce 2001 absolvoval PEF MENDELU, v současné době působí na pozici generálního ředitele SAP Labs Česká republika, na kterou se za osmnáct let působení ve firmě postupně vypracoval. Za své životní i kariérní priority považuje píli, vytrvalost, slušnost, úctu k lidem a zdravý selský rozum. Životní heslo, které si sám pro sebe neustále připomíná - Growth and comfort do not coexist - mu pomáhá neusnout na vavřínech úspěchu. Co si myslí o síle brněnského...


1. 6. 2018 - DE

Absolvent PEF MENDELU z roku 2014 Radim Jaroš pracuje od roku 2016 na prestižní newyorské Wall Street. Co tomu předcházelo? Jak si vede bývalý student brněnské PEFky v tamější náročné konkurenci? Co považuje za svůj profesní limit?


16. 5. 2018 - DE

Absolventka PEF MENDELU z roku 2014, spoluzakladatelka a členka nejužšího vedení společnosti Czechitas, která boří mýty a stereotypy ve světě IT. Monika rozvíjí sociální podnikání, vytváří nové obchodní příležitosti a stará se o kariérní rozvoj absolventek IT akademií a workshopů. Organizuje projekty Czechitas v Česku i zahraničí.


4. 5. 2018 - DE

Absolvent PEF MENDELU z roku 2001, výkonný ředitel a spoluvlastník firmy GREYCORTEX tvrdí, že být jen mezinárodní dnes už nestačí. Prošel si dvěma startupy z „garážovky“ až na samotné výsluní byznysu. Po téměř dvacetileté zkušenosti ve vysokých IT pozicích se rozhodl pro založení vlastní firmy, jejíž hlavní produkt nese jméno MENDEL.