Lidé z brněnských sídlišť vyhodí přibližně 33 kg potravin ročně

11. 11. 2019 -

Ústav obchodu a marketingu Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně představuje první výsledky výzkumu o plytvání potravin v brněnských domácnostech

Lidé na sídlištích vyhodí do popelnice průměrně 33 kilogramů potravin ročně. Vyplývá to z prvních výsledků, které získali výzkumníci z Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Je to výrazně více, než lidé odhadovali v dotazníku, v něm uvedli mírně přes čtyři kilogramy, řekla na tiskové konferenci vedoucí projektu doc. Ing. Lea Kubíčková, Ph.D., která je také vedoucí Ústavu marketingu a obchodu na PEF MENDELU.

Reportáž o tomhle zaujímavém výzkumu naleznete na stránkách ČT zde, nebo si můžete více přečíst na ceskatelevize.cz, aktualne.cz.