Absolvent manažersko-ekonomického oboru, od roku 2006 žil střídavě ve více než deseti zemích světa, dlouhodobě v USA. Nyní je jeho domovem již více než devět let Hongkong. Založil firmu „Startupr,“ která se stala respektovanou mezinárodní společností se šesti pobočkami po celém světě. Zaměřuje se na investiční, účetní a auditní služby pro malé a střední podniky. Mezi jeho úspěchy patří například komunikační byznys v Kuala Lumpur nebo výroba nopalového...


na PEF MENDELU zažil jako student přelomové období listopadu 1989. Více než čtvrt století působí ve firmě Procter & Gamble, posledních 15 let na vysokých manažerských pozicích generálního ředitele pro západoafrický region, nyní jako ředitel a člen správní rady v Japonsku. Jako vysoký manažer nadnárodního koncernu považuje za velmi nebezpečné jevy, které vedou k izolaci a ztrátě, uzavřenost a konzervatismus, a za kritický faktor svého úspěchu ve vysokém...


Absolvent oboru Ekonomická informatika PEF MENDELU z roku 2015, spoluzakladatel českého startupu Flatio, který loni (2018) utržil 100 milionů korun, což je oproti předchozímu roku nárůst o 227 procent. Co je podle jeho zkušeností základem k vybudování úspěšného byznysu a jak s tím souvisí studium na PEF MENDELU?


Marketingový ředitel, který působil ve společnostech Kiwi.com nebo AVG. V současnosti mění se svým týmem marketingovou strategii firem Student Agency a RegioJet. Známým se stal i v médiích díky svému interiérovému designerství. Jak se podle jeho zkušeností nejlépe připravit na pohovor v oblasti marketingu? A proč tvrdí, že manažerskou pozici nelze vystudovat?


Absolvent PEF MENDELU z roku 2010 Adam Šoukal se inspiroval v londýnské City a v roce 2013 spoluzaložil fintechovou firmu Investiční aukce, dnes Roger. Ta byla hned následujícího roku vyhlášena jako druhá nejnadějnější firma v ČR a v roce 2017 jmenována na EY podnikatele roku a Vodafone firmu roku. Firma Adama Šoukala Roger dokázala doposud za pět let své existence profinancovat více než 1,7 miliardy korun a každým rokem roste meziročně o více než sto procent.


Jaké to je rozjíždět podnikání na druhé straně planety? Co vedlo absolventa PEF MENDELU  k tomu, aby opustil Evropu a založil firmu v Indonésii? Jak vnímají Indonésané Českou republiku? Chcete se zúčastnit půlroční stáže v Indonésii ve firmě založené absolventem PEF MENDELU? Michal Wasserbauer a příběh jeho úspěšné firmy Cekindo v dalším z rozhovorů s našimi absolventy.


V rozhovorech s úspěšnými absolventy bychom chtěli tentokrát věnovat kapitolu všem našim absolventům prvního studijního ročníku pětiletého inženýrského studia na Provozně ekonomické fakultě, kteří absolvovali studium v letech 1959 - 1964. Dne 18. července 1964 opustili jako první bránu naší fakulty s čerstvými diplomy zemědělských inženýrů studijního směru „Provoz a ekonomika zemědělské výroby“ a vydali se šířit její dobré jméno. Jaké bylo...


V roce 2013 absolvoval PEF MENDELU, obor Ekonomická informatika. Po pracovních zkušenostech v soukromém sektoru dostal po náročném procesu výběrového řízení nabídku pracovat jako IT specialista v Evropském parlamentu v Bruselu. Co konkrétně obnáší práce pro hlavní orgán EU a jaký tým lidí zde pracuje? Doporučuje našim studentům práci ve veřejném sektoru evropských institucí?


Absolvoval PEF MENDELU v roce 2001. Chtěl vést lidi a řídit firmy, a proto si vybral manažersko-ekonomický obor. Osm let pracoval v KPMG, kde získal ojedinělé pracovní zkušenosti. Ve společnosti Kofola působil na pozici Head of Controlling. Nyní je finančním ředitelem (CFO)  společností Leros a Premium Rosa ze skupiny Kofola. Říká, že až v praxi pochopil, co poučka ze školy: „Účetnictví je informační sytém podniku“ vlastně znamená.


V roce 2001 absolvoval PEF MENDELU, v současné době působí na pozici generálního ředitele SAP Labs Česká republika, na kterou se za osmnáct let působení ve firmě postupně vypracoval. Za své životní i kariérní priority považuje píli, vytrvalost, slušnost, úctu k lidem a zdravý selský rozum. Životní heslo, které si sám pro sebe neustále připomíná - Growth and comfort do not coexist - mu pomáhá neusnout na vavřínech úspěchu. Co si myslí o síle brněnského...


Absolvent PEF MENDELU z roku 2014 Radim Jaroš pracuje od roku 2016 na prestižní newyorské Wall Street. Co tomu předcházelo? Jak si vede bývalý student v tamější náročné konkurenci? Co považuje za svůj profesní limit?


Absolventka PEF MENDELU z roku 2014, spoluzakladatelka a členka nejužšího vedení společnosti Czechitas, která boří mýty a stereotypy ve světě IT. Monika rozvíjí sociální podnikání, vytváří nové obchodní příležitosti a stará se o kariérní rozvoj absolventek IT akademií a workshopů. Organizuje projekty Czechitas v Česku i zahraničí.


Absolvent PEF MENDELU z roku 2001, výkonný ředitel a spoluvlastník firmy GREYCORTEX tvrdí, že být jen mezinárodní dnes už nestačí. Prošel si dvěma startupy z „garážovky“ až na samotné výsluní byznysu. Po téměř dvacetileté zkušenosti ve vysokých IT pozicích se rozhodl pro založení vlastní firmy, jejíž hlavní produkt nese jméno MENDEL.